Wczoraj w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie wspólnie ze skarbnikiem miasta Dorotą Jarosz podpisałem kolejną, trzecią już, umowę w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.
Końcem ubiegłego roku, kosztem ponad 1,2 mln zł, powstał magazyn Centrum Zarządzania Kryzysowego przy ul. Gorliczyńskiej.
W bieżącym roku przeznaczamy kolejne 1,7 mln zł na jego wykończenie oraz budowę placów składowych.
Nowy obiekt, obejmujący trzy boksy magazynowe oraz część socjalną, jest już przygotowany do pełnienia swojej funkcji. Teraz, dzięki podpisanej umowie, przystępujemy do jego kompleksowego wykończenia.
To kolejny etap konsekwentnie realizowanych działań, będących efektem współpracy z administracją rządową. Naszym celem pozostaje zwiększenie gotowości miasta do skutecznego reagowania w każdej sytuacji kryzysowej.
W tym samym dniu odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, poświęcone zapewnieniu bezpieczeństwa podczas egzaminów maturalnych oraz egzaminów ósmoklasistów w województwie podkarpackim. Podczas spotkania omówiono m.in. rekomendacje dotyczące bezpiecznego i niezakłóconego przebiegu egzaminów.






