Ruszyły prace przy elewacji zabytkowego budynku dawnej oberży na ul. Krakowskiej. Roboty elewacyjne wyeksponowanej sztukaterii, boni i gzymsów frontowych zakładają wymianę tynków boniowanych o powierzchni 379,5m2, wymianę tynków gładkich – 437,34 m2, odtworzenie gzymsów oraz malowanie 964,2 m2 elewacji. Dodatkowo wyremontowany zostanie balkon od strony zachodniej. Inwestycję wykonuje firma Usługi Stolarsko Budowlane Marek Kurpiel z Tyniowic, a jej koszt wynosi 276 508,12 zł
Realizacja zaplanowanych w roku 2020 prac remontowo-budowlanych budynku oberży przy ul. Krakowskiej 21 w Przeworsku możliwa jest dzięki wsparciu finansowemu uzyskanemu ze środków Unii Europejskiej w ramach realizowanego projektu pn. „Holistyczna rewitalizacja na terenie MOF Jarosław – Przeworsk”. Projekt ten zakłada m.in. odnowienie części wspólnych budynku oberży na przełomie lat 2019-2020. W ubiegłym roku udało się wykonać już prace remontowe obejmujące korytarze, sanitariaty, pomieszczenie świetlicy integracyjnej, elewacje południową oraz poprawę otoczenia budynku.
Oberża w Przeworsku – zabytkowy XVII-wieczny budynek znajdujący się przy ul. Krakowskiej w Przeworsku. Obiekt wzniesiono w XVII wieku w stylu barokowym. Oberża położona jest naprzeciw pałacu Lubomirskich, w pobliżu rzeki Mleczki. Jest to obiekt murowany z cegły na kamiennej podmurówce, z dachem namiotowym pokrytym dachówką ceramiczną. Obiekt użytkowany był jako dom zajezdny, w którym podróżujący mogli zatrzymać się na nocleg. W przeworskiej oberży gościli Honoriusz Balzak i Stefan Czarniecki.
We wnętrzu znajduje się szeroka sień mieszcząca wóz parokonny. Uwagę zwraca również ogromny komin i piec kaflowy. We wnętrzu zachowały się elementy wystroju klatki schodowej z balustradami, stolarka drzwiowa i okienna, fasety na stropach pomieszczeń.
Budynek, pierwotnie parterowy, był przebudowywany w latach 1800 (projekt Jana Griesmayera). Na przedłużeniu budynku mieszkalnego dobudowano stajnię i wozownię. Kolejna przebudowa miała miejsce w latach 1850-1869 (z inicjatywy księcia Jerzego Henryka Lubomirskiego). Po zlikwidowaniu części zajezdnej wzniesiono segment wschodni nadając jego elewacji klasycystyczny wygląd. W 1899 obiekt zaadaptowany na potrzeby Starostwa Powiatowego, które zajmowało budynek do 1939.
Obecnie oberża stoi tyłem do ulicy, ponieważ dawniej droga biegła z drugiej stron budynku. Świadczy o tym taras oberży i widoczne, nieckowate wgłębienie terenu.
Po II wojnie światowej obiekt zaadaptowany został na bursę dla młodzieży licealnej. Budynek remontowany był w 1991 i 2005. Obecnie obiekt stanowi wielorodzinny budynek mieszkalny.