SPOTKANIE Z TENISISTĄ TOMASZEM JURKIEWICZEM

Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel w miniony czwartek spotkał się z sekc. Tomaszem Jurkiewiczem – reprezentantem Podkarpacia Strażaków PSP w tenisie stołowym, który przyczynił się do zdobycia tytułu Drużynowego Mistrza Polski Strażaków PSP 2017. W spotkaniu uczestniczyła również Sekretarz Miasta Przeworska Agnieszka Zakrzewska, Komendant Powiatowy PSP Jan Flak oraz bryg. Dariusz Homa wiceprezes SKP „STRAŻAK” w Rzeszowie.

Reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej z Podkarpacia okazała się po raz kolejny najlepsza w Polsce w dyscyplinie tenisa stołowego, zdobywając dziesiąty raz w historii, a ósmy z rzędu drużynowe Mistrzostwo Polski wśród strażaków PSP. Podczas XXXIV Mistrzostw Polski Strażaków PSP w Tenisie Stołowym rozegranych w dniach 15-17 marca 2017 r. w Augustowie pokonała kolejno reprezentacje województw lubelskiego (5:0), mazowieckiego (5:0), podlaskiego (5:3), opolskie (5:0) i śląskiego (5:2). Mecze z woj. śląskim i podlaskim były bardzo wyrównane, a osiągnięte wyniki końcowe w pełni nie oddają wielkich emocji jakie towarzyszyły zaciętym pojedynkom.

Ciekawostką pozostaje fakt poprawienia przez drużynę Podkarpacia dotychczasowego, rekordowego wyczynu zespołu z Dolnego Śląska (wcześniej wałbrzyskie, a obecnie dolnośląskie), który to wywalczył dotychczas dziewięć tytułów Mistrza Polski.

W rozgrywanym ostatniego dnia zawodów turnieju indywidualnym Krzysztof Marcinowski wywalczył brąz ulegając w półfinale późniejszemu zwycięzcy Mistrzostw Polski Jarosławowi Tomickiemu (śląskie) i wygrywając w meczu o III miejsce z Tomaszem Wdowikiem (opolskie). Bardzo dobrze spisał się Tomasz Jurkiewicz zajmując V miejsce, który w turnieju indywidualnym przegrał jedynie z Tomickim i Marcinowskim. Sebastian Lubaś wywalczył VII miejsce przegrywając z doskonale dysponowanymi w tym dniu Tomaszem Wdowikiem (opolskie) i Tomaszem Majewskim (lubelskie).

Skład Drużyny: Krzysztof MARCINOWSKI (KM PSP Rzeszów) – zawodnik, Sebastian LUBAŚ (KM PSP Rzeszów) – zawodnik, Tomasz JURKIEWICZ (KP PSP Przeworsk) – zawodnik. Sztab szkoleniowy: Stanisław MAGDA (KM PSP Rzeszów) – Szkoleniowiec Reprezentacji, Dariusz HOMA (KP PSP Przeworsk) – Kierownik Reprezentacji.